لطفا برای مشاهده بهتر تارنما قلم فارسی موجود را دریافت کنید.  كاوش پيشرفته


WWW.FARSBAR.IR


(صفحه۲۶)

فهرست اصلي
فهرست:

  * گزارش مراسم تحليف دي ماه ۹۱ پذيرفته شدگان كانون وكلاي دادگستري منطقه فارس
-------------------------------------------------------------  * گزارش مراسم تحليف دي ماه ۹۱ پذيرفته شدگان كانون وكلاي دادگستري منطقه فارس

به گزارش كميسيون روابط عمومي كانون وكلاي دادگستري فارس و كهگيلويه و بوير احمد، مراسم تحليف پذيرفته شدگان اختبار دي ماه ۱۳۹۱ در عصر روز جمعه مورخ ۲۹/۱۰/۱۳۹۱ در سالن اجتماعات مجتمع آموزشي احسان شيراز برگزار گرديد.


در اين مراسم، رئيس و اعضاي هيات مديره ي كانون وكلاي دادگستري منطقه فارس ، اعضاء كميسيون اختبار و كارآموزي ، جمعي از پيشكسوتان و فرهيختگان حرفه ي شريف وكالت ، رياست كل دادگستري استان فارس و دادستان شيراز حضور داشتند.


اين مراسم با تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد و سرود مقدّس جمهوري اسلامي ايران آغاز گرديد و در بخش اول برنامه، آقاي بهنام اكبري رياست كانون وكلاي دادگستري فارس و كهگيلويه و بويراحمد جهت ايراد سخن در جايگاه حضور يافتند. ايشان ضمن خوشامدگويي به حاضرين و دعوت شدگان، پيوستن پذيرفته شدگان آزمون اختبار را به خانواده وكلاي دادگستري تبريك گفته و در خصوص جايگاه و شان حرفه ي وكالت و رسالت وكلا مطالبي را عنوان نمودند.


وي در ابتدا از اهميت تحليف و سوگند ياد كرده و بيان داشتند كه تنها در مناصب و مشاغلي كه با جان، مال، ناموس و آبروي افراد در ارتباط هستند سوگند الزامي است كه اين امر نشان از اهميت و حساسيت اين مشاغل در اجتماع دارد. ايشان حرفه ي وكالت و پزشكي و منصب قضا را از جمله اين موارد دانستند. بهنام اكبري با بيان اين مطلب كه در كليه نظامهاي حقوقي ، حرفه ي وكالت را به دليل حساسيت و امانت داري و مسئوليت سنگين وكلا ، از پر اهميت ترينِ مشاغل مي دانند بر كوشش و اهتمام وكلا در حفظ جايگاه بلند اين حرفه ي شريف تاكيد بسيار نمودند.


در ادامه رئيس كانون وكلاي دادگستري منطقه فارس بر وظيفه رسانه ملي در نشان دادن نقش وكيل مدافع تاكيد نموده و درخواست نمودند كه مسئولين رسانه ملي، به اين مهم توجه كافي و وافي را داشته باشند.
وي تاسيس مفاهيم دادرسي عادلانه و منصفانه را در سيستمهاي جديد حقوقي بدون وجود وكيل غير قابل تحقق دانسته و عنوان نمودند كه تنها فردي آگاه به حقوق افراد و جامعه كه همانا وكيل دادگستري است؛ مي تواند اين امر را به نحو شايسته محقق نمايند.


بهنام اكبري نقش وكلاي دادگستري كشور مصر، خصوصاً رئيس كانون وكلاي اين كشور را در تحولات مصر بسيار عميق دانسته و از پشتيباني مردم و رجال سياسي از وكلا و حقوقدانان ياد نمودند. وي همچنين حضور وكلا و حقوقدانان در مقامات عاليه كشورها ي بزرگ و متمدن را پر رنگ دانسته و بر اهميت و جايگاه اين شغل در جامعه بين المللي تاكيد نمودند.


بهنام اكبري خطاب به پذيرفته شدگان آزمون اختبار بيان داشتند : با اتمام دوره كارآموزي و اخذ پروانه پايه يك وكالت بر اهميت و مسئوليت كاري و اخلاق حرفه اي آنها افزوده شده و بايستي در جهت احقاق حقوق مردم و برقراري عدل و انصاف گامهاي مستحكم تري برداند . وي در اين راستا آگاهي و علم، بروز بودن ، امانت داري ، شفاف سازي براي موكل، احاطه بر موضوع دعوي، احترام به محكمه و همكاران و اصحاب دعوي، ايجاد زمينه صلح و سازش خصوصاً در دعاوي خانوادگي و ارجاع امور به داوري و حكميت را بسيار موثر و وافي به مقصود دانستند.در پايان رئيس كانون وكلاي دادگستري فارس و كهگيلويه و بويراحمد پيرامون چالشهاي اخير كانونهاي وكلا و وكلاي دادگستري بيان داشتند كه استقلال وكلا همچون ناموس كانونهاي وكلاي دادگستري است كه بايستي در حراست و حفاظت از آن نهايت سعي و تلاش به عمل آيد. ايشان همچنين خواستار رعايت شان و جايگاه همكاران از سوي دستگاه قضا در مجتمعهاي قضائي استان شدند.

در بخش بعدي مراسم آقاي دكتر خدائيان رياست محترم دادگستري كل استان فارس با حضور در جايگاه ضمن تبريك به مناسبت ايام مبارك ربيع ، ورود پذيرفته شدگان آزمون اختبار را به عرصه ي وكالت تبريك و تهنيت گفتند.


دكتر خدائيان امانت را مهمترين خصيصه ي افراد علي الخصوص قضات و وكلاي دادگستري قلمداد كرده و عنوان نمودند قرآن كريم و پيامبران بزرگ نيز بر اين امر تاكيد فراوان نموده اند. ايشان امانت داري را در همبستگي، اعتماد و همدلي جامعه بسيار موثر دانستند و تاكيد نمودند كه تمامي وكلا و قضات بايستي از اين ويژگي برخوردار باشند چرا كه اسرار، جان ، مال و آبروي افراد به اين امر گره خورده است. رئيس كل دادگستري استان فارس مقام وكالت را يك مسئوليت سنگين اجتماعي دانستند و بر حراست و نگهداري آن توسط وكلا تاكيد نمودند. ايشان رازداري ، امانت داري ، احقاق حق و اجراي عدالت را از مهمترين خصيصه هاي وكيل قلمداد كردند و خواستار حفظ جايگاه رفيع وكالت در جامعه شدند.


در ادامه مراسم آقاي محمد نوروزي رئيس محترم كميسيون اختبار و كارآموزي و عضو هيات مديره با حضور در جايگاه ضمن قدرداني از زحمات و تلاشهاي مستمر ِ اعضاء كميسيون اختبار و كارآموزي گزارشي مختصر را در باب اقدامات اين كميسيون در دوره گذشته ارائه نمودند.


در بخش بعدي مراسم آقاي رسول عطار حسيني از وكلاي پيش كسوت ، متن سوگندنامه را قرائت نموده و به اين ترتيب پذيرفته شدگان آزمون اختبار در پيشگاه هيات مديره سوگند ياد كرده و شرافت خود را وثيقه قسم قرار دادند.


در بخش پاياني برنامه از وكلاي سرپرست نفرات برتر آزمون اختبار و رتبه هاي برتر تجليل بعمل آمد و پذيرفته شدگان پروانه هاي وكالت خود را از هيئت مديره دريافت نمودند.مراسم تا ساعت ۲۱ با پذيرائي از مدعوين در سالن پذيرائي مجتمع آموزشي احسان ادامه داشت .
بالا
فهرست اصلي


 *English
Lawyer Search <  
Francias* 

 *كانون جهاني (IBA)
اتحاديه كانونها
 *مصوبات
 *مجمع عمومي
 * شوراي اجرائي
 *كميسيون‌انفورماتيك

كانونهاي وكلا
 *مركز
 *فارس
 *آذربايجان شرقي
 *آذربايجان غربي
 *اصفهان
 *مازندران
 *خراسان
 *گيلان
 *قزوين
 *كرمانشاه و ايلام
 *خوزستان
 *همدان
 *قم
 *كردستان
 *گلستان
 *اردبيل
 *مركزي
 *بوشهر
 *زنجان
 *لرستان
 *کرمان


امور وكلا و كارآموزان  *فهرست اسامي
 *مصوبات كانون
 *كميسيون حقوقي
 *كارآموزي و اختبار
 *آزمون وكالت
 *نظرات وكلا

طرح‌ها و لوايح وكالت
 *كتابخانه
 *مقالات حقوقي
 *مجله حقوقي
 *نشريه داخلي

منابع حقوقي
 *بانك قوانين
 *آراء قضائي
 *نظرات مشورتي
 *لوايح و اوراق
 *مراجع رسيدگي
 *پرسش و پاسخ

سايتهاي‌اطلاع‌رساني
 *حقوقي و داخلي
 *حقوقي خارجي
  لطفا برای مشاهده بهتر تارنما قلم فارسی موجود را دریافت کنید.  كاوش پيشرفته
All Rights Reserved.
© 2003 Iranian Bar Associations Union
No. 3, Zagros St., Argentina Sq., Tehran, Iran
Phone: +98 21 8887167-9     Fax: +98 21 8771340    
Site was technically designed & developed by Nima Norouzi