لطفا برای مشاهده بهتر تارنما قلم فارسی موجود را دریافت کنید.  كاوش پيشرفته
كانون وكلاي دادگستري اردبيل

(صفحه۵)

فهرست اصلي
فهرست:

  * چاپ و پذيرش ۷ مقاله علمي -پژوهشي و علمي- ترويجي(ISC)
عضو كانون وكلاي دادگستر ي اردبيل در نشريات معتبر داخلي

  * اعلام زمان آزمون اختبار سال ۱۳۹۰كانون وكلاي دادگستري اردبيل
  * مراسم جشن استقلال كانون وكلا و روز وكيل مدافع در كانون اردبيل برگزار شد
  * متن سخنراني نماينده مردم اردبيل، نير، نمين و سرعين در مجلس شوراي اسلامي- كنگره ملي وكلا
  * تربيت وكلاي مستقل با امنيت و مصونيت شغلي وكلا ممكن است
  * گزارشي از جلسه كميسيون حقوقي و قضايي مجلس با روساي كانون ها
  * اعلام اسامي پذيرفته شدگان آزمون ورودي كارآموزي وكالت سال۹۱ كانون وكلاي دادگستري اردبيل
-------------------------------------------------------------  * چاپ و پذيرش ۷ مقاله علمي -پژوهشي و علمي- ترويجي(ISC)
عضو كانون وكلاي دادگستر ي اردبيل در نشريات معتبر داخلي


چاپ و پذيرش ۷ مقاله علمي -پژوهشي و علمي- ترويجي(ISC)
عضو كانون وكلاي دادگستر ي اردبيل در نشريات معتبر داخلي
مقالات آقاي دكتر محمد علي جاهد _عضو هيت علمي گروه حقوق دانشگاه آزاد اسلامي واحد اردبيل و وكيل پايه يك دادگستري -با عناوين (عوامل و نتايج تورم كيفري و راهكارهاي مقابله با آن )در شماره ۱۷فصلنامه حقوق اسلامي،(بررسي رابطه احساس امنيت اجتماعي وسرمايه اجتماعي)در شماره ۱۲ فصلنامه مطالعات امنيت اجتماعي و (سنجش چند بعدي احساس آنومي در بين جوانان)در شماره ۲۵ فصلنامه مطالعات امنيت اجتماعي با درجه علمي _پژوهشي به چاپ رسيده است .همچنين مقاله ديگر اين عضو كانون وكلاي دادگستري اردبيل تحت عنوان (بررسي عوامل قتل عمد در استان اردبيل)در شماره اخير فصلنامه علمي _ترويجي ( ISC )كارآگاه به چاپ رسيد. ضمنا دو مقاله علمي _پژوهشي و يك مقاله علمي ترويجي ( ISC ) ديگر از ايشان تحت عناوين (دادرسي عادلانه در اسناد بين المللي حقوق بشر )در فصلنامه حقوق دانشگاه تهران و (حقوق جهاني از تئوري تا عمل) در فصلنامه حقوق دانشگاه علامه طباطبايي و (ورشكستگي به تقلب و تقصير )در فصلنامه پژوهش هاي حقوقي مورد accept واقع گرديده است . يادآور مي شود اين وكيل دادگستري و عضو هيئت علمي،داراي درجه دكتري تخصصي حقوق جزا و جرم شناسي از دانشگاه تهران مي باشد.
بالا
فهرست اصلي


  * اعلام زمان آزمون اختبار سال ۱۳۹۰كانون وكلاي دادگستري اردبيل

اعلام زمان آزمون اختبار سال ۱۳۹۰كانون وكلاي دادگستري اردبيل
آزمون مورخه۲۰/۱۱/۹۰ روز پنج شنبه در محل كانون وكلاي دادگستري اردبيل به شرح ذيل برگزار مي گردد
آيين دادرسي كيفري............ساعت۸
حقوق جزا.........................ساعت۹:۳۰
حقوق مدني.....................ساعت۱۱
آيين دادرسي مدني............ساعت۱۴
حقوق ثبت........................ساعت۱۵:۳۰
حقوق تجارت.....................ساعت۱۷
كميسيون كار آموزي واختبار كانون وكلاي دادگستري اردبيل
بالا
فهرست اصلي


  * مراسم جشن استقلال كانون وكلا و روز وكيل مدافع در كانون اردبيل برگزار شد

همايش بزرگداشت هفتم اسفند سالروز استقلال كانون وكلاي دادگستري و روز وكيل مدافع كانون وكلاي دادگستري اردبيل در مورخه ۴/۱۲/۹۰ با حضور جمع كثيري از وكلا ، كاراموزان وكالت و مقامات قضاي و اداري استان در تالار گل ياس اردبيل با سرود ملي جمهوري اسلامي ايران و تلاوت آياتي از قرآن مجيد آغاز گرديد . در ابتداي مراسم جناب آقاي رضا زرعي رياست محترم كانون وكلاي دادگستري اردبيل به ايراد سخنراني پرداختند و ضمن خوش آمد گويي به حضار مطالبي را در ارتباط با جامعه وكالت بيان نمودند سخنران بعدي جناب آقاي ارژنگي دادستان محترم عمومي و انقلاب شهرستان ارديبل بودند كه ضمن تبريك سالگرد استقلال كانون وكلاي دادگستري در خصوص حرفه وكالت به ايرااد سخنراني پرداختند.پس از آن رياست محترم كل دادگستري استان اردبيل به سخنراني پرداخته و راجع به وظايف و مسئوليت هاي خطير وكلا مطالبي را عنوان نمودند.سخنران بعدي جناب آقاي دكتر لطفي رياست محترم كميسيون كارآموزي و اختبار كانون و عضو هيات مديره كانون وكلاي دادگستري اردبيل در خصوص لزوم استقلال وكيل و فوايد شغل وكالت به ايراد سخنراني پرداختند . سپس ۳۸نفر از كارآموزان وكالت كه آزمون اختبار را با موفقيت به پايان رسانده بودند براي اجراي مراسم تحليف روي سن آمدند سوگند نامه پس از قرائت توسط ساير كاراموزان تكرار گرديد ودر پايان مراسم به نفرات اول تا سوم آزمون اختبار وتعدادي ديگر از وكلاي تلاشگر در خصوص امورات كانون از جمله جناب آقاي محمدعلي فتح اله زاده از وكلاي پيشكسوت اردبيل جوايزي به رسم ياد بود اهداء گرديد و در ادامه مراسم جناب آقاي عباسعلي يحيوي ازوكلاي صاحب ذوق و اهل ادب اردبيل به قرائت شعر پرداختند و در آخر ، مراسم با اجراي موسيقي سنتي و پذيرايي از حضار به پايان رسيد
بالا
فهرست اصلي


  * متن سخنراني نماينده مردم اردبيل، نير، نمين و سرعين در مجلس شوراي اسلامي- كنگره ملي وكلا

مصطفي افضلي فرد: در كنار اصرار بر استقلال كانون وكلا بايد به بازسازي كانون وكلا كه متناسب با عنوان مقدس و خطير استقلال باشد هم اهتمام بورزيم .
                                       
به دنبال شركت آقاي مصطفي افضلي فرد (نمايندده مردم اردبيل، نير ، نمين و سرعين در خانه ملت)در همايش يكم تير كانون وكلاي اردبيل كه در تالار فدك اردبيل برگزار شد و ضمن آن همايش بصراحت از استقلال كانون ها دفاع كردند، به پيشنهاد كانون وكلاي اردبيل به دومين اجلاس كنگره ملي وكلاي اصفهان نيز كه در هتل عباسي برگزار مي شد، دعوت شد و در نوبت چهارم اين اجلاس مدت حدود ۲۰ دقيقه به ايراد سخن پرداخت
.مصطفي افضلي فرد نماينده مردم اردبيل در مجلس شوراي اسلامي در باب لزوم استقلال وكبل و استقلال كانون وكلا چنين گفت:امر وكالت بايد واجد ويژگيهايي باشد، در ادامه با تاكيد به سوره نمل از قرآن مجيد به دو ويژگي اساسي اشاره كرد كه اولي قدرت و قوه ،بيان و دومي امانتداري ؛چون اگر قدرت و قوتي باشد بدون امانتداري ،طبعاً حقوق مردم ضايع خواهد شد و اگر امانتداري باشد بدون قدرت و قوت ره به جايي نخواهد برد. در بحث استقلال كانون وكلا ما بايد به تناسب ميان ظرف و مظروف نگاه ويژه اي داشته باشيم يعني اگر ظرف استقلال در مظروفهايي قرار بگيرد كه جامعه احساس كند زمينه لازم براي وجود استقلال وجود ندارد طبيعتاً اين استقلال زير سئوال خواهد رفت و مظروفي بنام وكلا هم ؛ البته اين امر نميتواند دليلي باشد براي اين كه چون اين ظرف در مواردي آماده نيست پس از اعطاي استقلال خودداري شود . ممكن است در همه اقشار افرادي وجود داشته باشند كه بر خلاف مسير طبيعي آب شنا نمايند.

يك سازمان اگر بازسازي نشود منجر به فرسودگي كامل ميشود .ما كه بر استقلال كانون وكلا اصرار مي ورزيم بايد در كنار اين، به بازسازي كانون وكلا كه متناسب با عنوان مقدس و خطير استقلال باشد هم اهتمام بورزيم .

براي اينكه اين مظروف بيشتر آماده شود من ۵ ويژگي را به نقل از كنگره هزاره نهج البلاغه مطرح مي كنم.

حضرت علي (ع) خطاب به مالك فرموده اند:« نسبت به مردم، حيوان درنده خو نباش كه خوردن حق آنها را غنيمت بداني » چرا ؟ چون مردم از ۲ صفت خارج نيستند يا مانند تو مسلمانند يا مانند تو انسانند يعني مرزهاي ايدئولوژيك را در مي نوردند ،انسانيت انسان مبناي توجه و عاطفه و جهت رسيدگي قرار مي گيرد ؛آقاي كوفي عنان همين خطبه ۵۳ را به همه دول اروپايي و آمريكايي فرستاد به عنوان منشور حكومتي نمونه و ما به اين افتخار مي كنيم.

اين ۵ ويژگي را كه ايشان فرمودند ؛ در بحث هاي واگذاري مسئوليت : اول ورع داشتن يعني خويشتن داري ؛تطميع مي كنند ، خويشتن دار باشد اگر اين نباشد چه استقلالي ؟ اما در عين حال بايد اين مورد عنايت دوستان هم واقع شود بحث بازآموزي ،بحث ويژگيهاي يك وكيل خوب ،ما نميتوانيم لفظ استقلال را ياقانون استقلال را از يك وكيل بگيريم به بهانه اينكه شايد او در آينده مرتكب خطايي شود . مطمئناً تبعات و آثار مخرب و سوء عدم استقلال وكلا به مراتب بالاتر است . حضرت اميردر نهج البلاغه مي فرمايند كه عدل ۴ شعبه دارد . كسي كه عالم نيست كسي كه حكم را نمي فهمد چگونه مي تواند عدالت را جاري نمايد . اينهاجزء شاخصه هاي يك وكيلي است كه در نامه ۵۳ حضرت امير آمده و بعد قوي الامين ؛قوت هم قوت اطلاعاتي، هم قوت روحي، هم قوت قانوني، هم قدرت قانوني ،حقوقي و اداري است اگر وكيل مستقل نباشد قدرتي ندارد . قدرت را ديگران چه از داخل چه بيرون حاكميت يا اهرم و ابزاري كه استقلال وكيل را در هر سطحي تحت تاثير قرار دهد بايد حذف شود تا وكيل بتواند با استفاده از اكسير استقلال ،عدالت را تامين نمايد .

مطلب بعدي اين است كه كانوني را كه صنفي است بايد از منظر صنفي نگاه كنيم اگر بخواهيم قضيه را سياسي كنيم دچار تشتت مي شويم، بايد ثقل فعاليت ما در بحث صنفي ،بحث هاي كارشناسي و صنفي و علمي و منطقي براي تامين استقلال باشد تا آنها شائبه تقابل نكنند .

البته همين كه مي گوئييم كساني كه با استقلال كانون مخالفت مي كنند غير منطقي حركت مي كنند و اشتباه مي كنند و آثار و تبعات مخربي دارد اين خودش نقد است ،نقد شيوه قوه قضائيه يا دولت است ،نياز نيست ما با موارد تند تر به تقابل بپردازيم .

مطلب بعدي كه سعي مي كنم بحق را جمع كنم اين است كه ما در آموزه هاي ديني خود قرار بگيريم ،در بحث فرانسه در مورد روژه گارودي جرم ايشان اين بود كه گفتند هولوكاست از بيخ و بن كذب است، اين وسايل اجازه ندادند وكيل بگيرند هم جريمه كردند ،هم به زندان انداختند ما ميخواهيم اين گونه نباشيم در بحث آمريكاييها وجوه مثبتش را قبول داريم اما وجوه منفي هم دارد فقط به صورت آرماني نگاه نكنيم كه در آنجا استقلال مطلق وجود دارد در اينجا هم محدوديت مطلق ؛اين طور نيست؛ فرقه ديويديه كه شما ديديد از صغير و كبير آتش زدند به يك وكيل هم اجازه ندادند از آنها دفاع كند . ما ميخواهيم خودمان باشيم با فرهنگ و مكتب خود بدون حسب و بغض كه استقلال تامين كنيم .

وكيل اگر بخواهد اين امانت را به سر منزل مقصود برساند آيا با اعمال نفوذ اطرافيان قادر به اين كار خواهد بود ؟

قرآن مي فرمايد : حق را جاري كن؛ اگر وابستگي باشد اگر استقلال نباشد كدام حق جاري و ساري خواهد بود ؟

قرآن مي فرمايد:عزت مال جامعه مومنين است . سنخ عزت از نوع استقلال است . سنخ ذلت از نوع وابستگي است و محدود شدن .
بالا
فهرست اصلي


  * تربيت وكلاي مستقل با امنيت و مصونيت شغلي وكلا ممكن است

رئيس كانون وكلاي دادگستري استان اردبيل
                                       
تربيت وكلاي مستقل با امنيت و مصونيت شغلي وكلا ممكن است
رئيس كانون وكلاي دادگستري استان اردبيل گفت: در حال حاضر ۲۰۰ نفر وكيل پايه يك در استان اردبيل عضو كانون وكلاي دادگستري اين استان هستند كه ارتباط و فعاليت نزديكي با اين مركز دارند.
رضا زرعي امروز در گفت‌وگو با سرپرستي روزنامه جام جم در اردبيل اظهار داشت در حال حاضر ۷۰ نفر كارآموز مربوط به سنوات ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰ و ۲۵ نفر پذيرش شده جديد (مربوط به آزمون سال ۱۳۹۱) داريم كه اميدواريم با اضافه شدن اين تعداد وكيل تا حد امكان بتوانيم خدماتي مطلوب به هموطنان و همشهري هاي عزيز ارائه كنيم.
وي با يادآوري اينكه اردبيل از لحاظ پذيرش و تربيت وكيل و مشاوران حقوقي در مجموع با فعاليت ۶۰۰ نفر اشباع شده است، تصريح كرد: اگر هم در كشور انگلستان به ازاي هر هزار نفر يك وكيل وجود داشته باشد قابل قياس با ايران نيست و ما نمي‌توانيم با توجه به موقعيت و شرايط متفاوت و ويژگي‌هاي فرهنگي- اجتماعي و اقتصادي خودمان را با اين كشور اروپايي مقايسه كنيم. تداوم اين افزايش هاي بي رويه تعداد وكلا بطور مستقيم و غيرمستقيم به شان وكالتي ضربه مي زند و مانندبرخي مشاغل از قبيل مهندسي و پزشكي منزلت اجتماعي آنان را در نظر مردم پايين مي آورد كه در حال حاضر مبتلاي اين درد مزمن اجتماعي هستيم.
زرعي با يادآوري اينكه صيانت و حفاظت از حقوق انساني و شهروندي مردم وظيفه اصلي يك وكيل زبده در نظام اسلامي است، خاطر نشان كرد: ۴۰ درصد وكلاي ما خانم و ۶۰ درصد نيز آقا هستند كه در حوزه‌هاي مختلف فعاليت دارند.
اين مسئول با يادآوري اينكه از سال ۹۰ رياست كانون را به عهده گرفته و در دوره هاي دوم و سوم افتخار عضويت در هيئت مديره كانون وكلاي استان اردبيل را پيدا كرده است، اضافه كرد: در زمان شروع به فعاليت هيئت مديره دوره سوم، كانون وكلاي استان اردبيل مالك ساختمان دو طبقه اي در شهرك اداري كارشناسان شد تا ارائه خدمات به مردم و پذيرايي همكاران وكيل به راحتي و شايستگي صورت گيرد، ولي با اين همه، در فكر ارتقاي سطح كيفي خدمات رساني به همكاران و مردم و آموزش هر چه بهتر وكلا و كارآموزان هستيم.
وي با يادآوري اينكه كانون قصد دارد همسو با ساير استان‌ها نشريه تخصصي وكالتي به همت خود همكاران استاني چاپ و منتشر كند، بيان كرد: مطالب وكلاي ما در نشريات استان‌هاي از قبيل اصفهان، گيلان و آذربايجان شرقي چاپ مي‌شود كه ما در صدد هستيم اين نقيصه را برطرف كنيم. تا اطلاع رسانيها هم به رلحتي ممكن شود
* ارائه خدمات قضايي در قالب وكيل معاضدتي براي ناتوانان مالي
رئيس كانون وكلاي دادگستري استان اردبيل در ادامه سخنان خود يادآور شد: افرادي كه تمكن مالي ندارند هر كانوني طبق قانون براي اينگونه اشخاص وكيل معاضدتي در نظر مي گيرد كه اين مورد غير از امور وكالت تسخيري است.
زرعي در ادامه گفت: ما از گذشته‌هاي دور، ضرورت وجود وكيل را در كنار قضات مشاهده مي كنيم و دفاع جانان&#۱۷۲۸; وكلا از متهمين سياسي و غيرسياسي زبانزد آگاهان است. روحيه آزادي‌خواهي و زير بار ظلم و ستم نرفتن مردم ما غالباً از نهضت حسيني نشات مي گيرد با اين همه، نهادينه شدن وكالت در ايران بعد از مشروطيت بوده ولي عليرغم پيش بيني صريح ضرورت استفاده از خدمات وكيل در قوانين بعد از مشروطيت، استقلال به صورت رسمي از هفتم اسفندماه ۱۳۳۳ هجري شمسي به منصه ظهور رسيده است كه كانون وكلا را موسس&#۱۷۲۸; مستقل اعلام كرد تا با تربيت وكلاي مستقل امر دفاع از نيازمندان جامعه با آرامش خاطر و امنيت و مصونيت قضايي بيشتري انجام پذيرد. از آن تاريخ به بعد كانون هاي وكلا استقلال خود را، عليرغم فشارها و تهديدها حفظ كرده اند.
زرعي، وكيل مستقل و با اختيار تام را برجسته‌ترين شاخصه وكالت دانست و گفت كه اگر وكيلي نتواند طبق تشخيص خود از موكلش دفاع كند سوگند وكالتي خود را زير پا گذاشته است. اگر وكيلي بخواهد گوش به فرمان و تابع نظر ديگران (اعم از حكومت گران، سرمايه داران و قوم و اقربا) باشد ديگر آن وكيل،(( مستقل ))محسوب نخواهد شد. فقط وكيل مستقل مي‌تواند بدون وابستگي خاص و بدون داشتن دغدغ&#۱۷۲۸; فكري و شغلي از قبيل ابطال پروانه ، از حق و حقوق ملت در تمام صحنه‌ها دفاع كند، در غير اين صورت چه فرقي است بين وكيل حلقه به گوش، كه در زمان حكومت سابق وجود داشته و در محاكم نظامي و امنيتي اداي وكيل را در مي آورده و از پيشگاه همايوني عفو و بخشش موكل گناهكارش را خواستار مي شده ، با وكيلي كه با استعانت از بارگاه خداوندي و با الهام از سوگند وكالتي فقط از حق و حقيقت و موكلش بعنوان يك انسان با استناد به قوانين و محتواي پرونده دفاع مي كرده است؟ مگر اينكه بگوييم آن اولي وكيل محسوب نمي شود ، عروسكي است كه به ساز يرليغ مي رقصد.!
وي استقلال وكيل و آرمان عدالت‌خواهي را دو مولفه شاخص در امر دفاع در تمامي پرونده ها برشمرد و خاطرنشان كرد: خداوند متعال در قرآن كريم بيان مي‌كند كه زمين و آسمان را بر پايه عدل آفريده و وكيل نيز در مسير اين سنت الهي بايد تابع نظام هستي قانون مندانه و عدالت خواهانه باشد، در غير اين صورت كف&#۱۷۲۸; ترازوي عدالت ميزان نخواهد شد . وي در ادامه سخنان خود يادآور شد: وكيل و قاضي هم اگر استقلال را طالب اند و ادعاي تبعيت از سوگند و شرافت وكالتي و قضايي دارند، در هر حال نبايد تابع سليق&#۱۷۲۸; شخصي و سياسي خود باشند و نسبت به ارباب رجوع و وابستگان دادگستري بي احترامي كنند و ادب و نزاكت اجتماعي خود را از دست بدهند.
زرعي وكيل خوب را كسي دانست كه مجهز به علم و آگاهي است، داراي انگيزه و روابط عمومي قوي و تربيت خانوادگي مناسب است، آگاهي و تسلط به مسايل روز و تاريخ و فرهنگ دارد و بتواند در تمام مراحل پرونده طرفين را در صورت امكان با ظرافت كاري وكيلانه به سوي آشتي و تفاهم هدايت كند.
وي با اعلام اينكه به تخلفات وكلا و كارآموزان وكالت صرفاً در دادسرا و دادگاه انتظامي كانونهاي وكلاي دادگستري رسيدگي مي شود اضافه كرد: ما در سطح استان با كمترين شكايات از وكلا و مجموعه قضايي استان رو به‌رو هستيم ولي اگر مواردي هم باشد، در اسرع وقت مورد رسيدگي و تعقيب قرار مي گيرد.
* هرگز براي طلاق وكيل نشدم
زرعي بيشترين پرونده‌هاي ورودي را مربوط به پرونده‌هاي مالي و خانوادگي توصيف كرد و ادامه داد: بنده خود هرگز براي تحصيل طلاق زن و شوهري كه داراي فرزند مشترك بوده اند وكالتي نپذيرفته ام، ولي با اين حال به ندرت احساس مي شود كه طلاق تنها راه حل ممكن است. معتقدم كه زمينه هاي اصلي طلاق كه ناامني فكري و اقتصادي و شغلي و تفاوت هاي فاحش فرهنگي است بايد با برنامه ريزي و تدبير و فعاليت عيني و صحيح رسانه هاي گروهي و جمعي ما صورت پذيرد تا با پرهيز از شعازدگي و چشم هم چشمي اجتماعي امور به سامان برسد.
بالا
فهرست اصلي


  * گزارشي از جلسه كميسيون حقوقي و قضايي مجلس با روساي كانون ها

رضا زرعي
                                       
بنا به گزارش رضا زرعي رئيس كانون وكلاي دادگستري اردبيل در تاريخ ۱۴/۹/۹۱ راس ساعت ۲ بعد از ظهر جلسه اي با حضور كلي&#۱۷۲۸; روساي يا نمايندگان كانون هاي وكلاي دادگستري و مسوولين اسكودا با اعضاي كميسيون حقوقي و قضايي مجلس شوراي اسلامي در ساختمان مجلس واقع در ميدان بهارستان به مدت حدود دو ساعت برگزار كردندكه به اختصار مي آوريم. در اين جلسه بدواً جناب رئيس كميسيون مذكور ، جناب آقاي ملكشاهي به حاضرين خير مقدم گفتند و اعلام كردند اعضاي كميسيون مشتاق استماع نظرات وكلا هستند كه بلافاصله آقاي دكتر مندني پور، بعنوان رئيس اسكودا با تشكر از پذيرش جمع نمايندگان وكلا، آمادگي كامل وكلا را براي همكاري در تهي&#۱۷۲۸; لوايح و طرح هاي تخصصي و حقوقي اعلام داشت و اضافه نمود كه آنچه كه موجب دغدغ&#۱۷۲۸; وكلا در سطح كشور شده مسائل طرح شد&#۱۷۲۸; اخير همزمان با قضي&#۱۷۲۸; لايح&#۱۷۲۸; جامع وكالت رسمي است كه در سطح كشور صورت گرفته كه نتيجه آن همچنان در سطح دولت و كميسيون قضايي مجلس ادامه دارد و افزودند كه از نظر ما صرف نظارت مشكلي ندارد، ولي دخالت را نافي استقلال كانون ها مي دانيم و انتظار داريم كه مجلس از كانون ها حمايت كند. از مصاديق نظارت فعلي قابل اعتراض بودن تصميمات هيئت مديره در دادگاه عالي انتظامي و همچنين تعيين صلاحيت داوطلبين انتخابات هيئت مديره كانون ها توسط همين دادگاه و نيز تعيين تعداد كارآموزان وكالت با نظر رئيس دادگستري استان و رئيس دادگاه انقلاب بهمراه روساي كانون ها اعلام شد كه تا به حال عمل مي شود.
دكتر افتخار جهرمي نيز با اشاره به مفاد لايحه جامع وكالت رسمي كه در هيئت دولت در حال بررسي است نگراني خود را در خصوص استقلال وكلا به صراحت بيان داشت و از نمايندگان به خصوص از اعضا محترم كميسيون خواست كه به اين موضوع عنايت ويژه اي داشته باشند

در ادامه توسط آقاي بهمن كشاورز چگونگي رعايت استقلال وكيل و كانون ها در ۲۳ كشور جهان بصورت مقايسه اي به استحضار اعضاي حاضر كميسيون قضايي رسيد و اعلام شد كه ما بنمايندگي از چهل هزار وكيل اعلام مي كنيم كه تصميمي نگيرند كه برخلاف متن صريح قانون اساسي و حقوق ملت باشد كه اين تصميم گيري ها مغاير با مصوبات سازمان هاي بين المللي و كنوانسيون هايي خواهد بود كه به تاييد مجلس قانون گذاري ايران در زمان خود نيز رسيده و ضمانت اجرايي قانوني را پيدا كرده اند. وي اضافه كرد كه اين انتظار از كميسيوني كه اكثريت قريب به اتفاق اعضاي آن، سوابق اجتماعي و قضايي نيز دارند، نابجا نمي نمايد.

آقاي انوري زاده رئيس كانون وكلاي اصفهان ببا اشاره مختصر به تاريخ رشد و بالندگي نهاد وكالت در ايران افزودند كه اگر قاضي مستقل و دستگاه قضايي مستقل مي خواهيم- كه جاي انكار نيست- لازم است كانون هاي مستقل نيز داشته باشيم كه بتواند وكيل مستقل تربيت كند.


در ادامه خانم دكتر داوودي، رئيس كانون وكلاي استان البرز ، اضافه كردند كه ما نقص و خلا قانوني را قبول داريم ولي مي خواهيم قانون وكالتي تصويب شود كه در روند جاري حركت تكاملي هستي جاي گيرد.

آقاي دكتر فرهودي نيا رئيس كانون آذربايجان شرقي يادآوري كردند كه نمايندگان محترم مجلس و بخصوص اعضاي محترم كميسيون حقوقي و قضايي مواظب باشند برخلاف روند تكاملي كانون ها قانوني توسط مجلس تصويب نشود كه مغاير استقلال وكلا و كانون هاي آنها باشد و اين امر در شان مجلس نيست و ممكن است خداي ناكرده نظام قضايي كشور را در سطح جهان زير سوال ببرد.

اين اظهارات مرا به ياد شعري انداخت كه در اينجا خطاب به نمايندگان محترم مجلس و مسوولين آن را تكرار مي كنم:

اكنون كه فسانه مي شوي، اي بخرد! افسان&#۱۷۲۸; نيك شو، نه افسان&#۱۷۲۸; بد!

آقاي ملكشاهي نيز با اظهار خوشوقتي از اين ملاقات، فلسف&#۱۷۲۸; پيدايش ماده ۱۸۷ برنامه سوم توسعه را تعلل كانون ها در عدم جذب وكيل به انداز&#۱۷۲۸; مورد نياز در زمان گذشته دانست كه البته كسي از وكلا به علت اتمام وقت جلسه نتوانست به اين اظهارنظر جوابي ارائه دهد.

در ادامه اكثريت اعضاي كميسيون در اظهارات خود نظر كميسيون قضايي و رئيس محترم قوه قضاييه را در حفظ استقلال كانون ها را مورد تاكيد قرار دادند و ضمن توصيه كانون ها به همكاري و هماهنگي بيشتر با قو&#۱۷۲۸; قضاييه، اضافه كردند كه در هر صورت قوانين و آيين نامه هاي وكالتي نياز به بازنگري و بازسازي دارند و اين كار در نوبت خود مدنظر مجلس است.

لازم به ذكر است بعضي از نمايندگان محترم در طول ملاقات دو ساعته و بعد از ختم جلس&#۱۷۲۸; مقرر اظهار لطف مي كردند كه باعث دلگرمي است.

البته اشاره اي به اعلام وصول طرح ۱۵۷ امضائي نمايندگان دوره قبلي مجلس شوراي اسلامي نيز شد كه بلحاظ آيين نامه اي رسيدگي به اين طرح در اولويت اول مجلس قرار گرفته است.

شايان ذكر است از ۱۱ عضو كميسيون حقوقي و قضايي مجلس ۹ نفر سابق&#۱۷۲۸; قضايي دارند و ۴ نفر از استان اصفهان هستند كه اين مورد هم قابل توجه و باعث مسرت است. از جمل&#۱۷۲۸; ايشان آقاي اسفناني است كه سخنگوي كميسيون قضايي هستند كه به نمايندگي از فريدن و فريدونشهر و چادگان در مجلس حضور دارند و با مدرك فوق ليسانس حقوق خصوصي سابق&#۱۷۲۸; قضايي نيز دارند و بصراحت نظر خود را در مورد ضرورت حفظ استقلال كانون بيان كردند.

مهم اين است كه ظاهراً عملكرد قو&#۱۷۲۸; قضاييه، بخصوص از سال ۱۳۷۹ به بعد، كه مشمولين ماده ۱۸۷ با مجوز آن قوه به فعاليت وكالتي مشغولند، مورد ارزيابي و تحليل قرار نگرفته و به نظر مي رسد نه تنها نمايندگان، بلكه بسياري از همكاران وكيل نيز در اين خصوص به اطلاعات و تحليل هاي بيشتري نياز دارند. بطور مشخص اينكه هنوز بررسي نشده است كه آيا قو&#۱۷۲۸; قضاييه در پياده كردن ماده ۱۸۷ و استخدام وكيل آن هم بصورت انبوه، به اهداف ادعايي و اعلامي خود رسيده است يا خير؟ همچنين ضرورت داشت از مصاديق استقلال وكلا از ديد نمايندگان كانون ها نمونه هايي بصورت موجز بيان مي شد.

در خاتمه هم كلي&#۱۷۲۸; اعضاي كميسيون بخصوص رياست محترم آن، آقاي ملكشاهي و هم كلي&#۱۷۲۸; روساي كانون ها و مسوولين اسكودا تمايل خود را به تداوم جلسات هماهنگي و تبادل نظر اعلام كردند.

احساس ما اين است كه بعضي از اعضاي محترم كميسيون قضايي با وجود قضايي ممتد، استحضار كافي از مشكلات بعد از انقلاب كانون هاي وكلا و چند و چون امور وكالتي ندارند و بايد خبررساني و تحليل هاي متقن و صحيحي براي نمايندگان محترم مجلس و مسوولين كشوري ارائه شود. لذا ضروري است كه كنون ها و حتي تك تك وكلا، فعاليت هاي تبليغي و محتوايي مسائل مربوط به وكالت را در سطح كشور انجام دهندو از هرگونه فعاليتي در اين خصوص مضايقه ننمايند.
بالا
فهرست اصلي


  * اعلام اسامي پذيرفته شدگان آزمون ورودي كارآموزي وكالت سال۹۱ كانون وكلاي دادگستري اردبيل

اعلام اسامي پذيرفته شدگان آزمون ورودي كارآموزي وكالت سال۹۱ كانون وكلاي دادگستري اردبيل
اسامي پذيرفته شدگان سهميه آزاد و ايثارگري آزمون ورودي كارآموزي وكالت سال ۹۱ كانون وكلاي دادگستري اردبيل به شرح ذيل مي باشد :
رتبه - نام و نام خانوادگي----------------- نام پدر---شماره داوطلب -----شماره شناسنامه—تاريخ تولد--سهميه
۱.---مهدي رحيمي نسب-----------------بهرام---------۸۶۸۵۶------------۲۲--------------------۶۱--------آزاد
۲.---علي دشتي-------------------------خانقلي-------۸۶۸۵۷-----------۲۴--------------------۶۷--------آزاد
۳.---هاجرعباسي اصل--------------------نوروز---------۸۶۷۰۸------------۱۲۳۷۰---------------۶۷--------آزاد
۴.---عليرضا بابائي بارزل-------------------اكبر----------۸۷۲۰۲------------۶۳۰۸----------------۶۷--------آزاد
۵.---خديجه ممي زاده نيري----------------فرمان-------۸۶۶۷۴------------۴۸۳۴----------------۴۹--------آزاد
۶---.جليل صادق-----------------------------التفات-----۸۶۹۷۶------------۲۱۰-----------------۶۲--------آزاد
۷---.محسن افشاري كرد قوجه بگلو-------آقاخان------۸۷۰۴۸-------------۵۹۶-----------------۵۸--------آزاد
۸.---مرتضي زيني--------------------------طاهر-------۸۷۱۷۳-------------۳۹۸۲----------------۶۴--------آزاد
۹.---زهرا نوري------------------------------نوروز-------۸۶۷۴۰-------------۱۱۹۰۷۸-------------۶۰--------آزاد
۱۰.-شهرام اژدري---------------------------بالا---------۸۷۲۰۵-------------۶۶۷۸----------------۶۵--------آزاد
۱۱.-مقصود موسوي-----------------------ميرعسگر---۸۶۹۴۸-------------۱۵۵-----------------۶۴---------آزاد
۱۲.-امين رفيع زاده -------------------شمس الدين----۸۷۱۷۵-------------۴۰۶۱----------------۶۵--------آزاد
۱۳.-نعمت نوروزي ساري نصيرلو------------بايرام------۸۶۹۲۴--------------۱۰۴-----------------۶۶--------آزاد
۱۴.-مظاهر زرين جامه رز-----------------اللهويردي----۸۶۸۱۹---------------۵-------------------۶۴--------آزاد
۱۵.-يعقوب كياني جلودار--------------------تهران-----۸۶۸۳۲---------------۱۰------------------۶۴--------آزاد
۱۶.-يوسف نجف پور -----------------------نعمت------۸۷۱۴۰--------------۲۰۳۲----------------۶۳--------آزاد
۱۷.-اصغر جدي دميرچي خرابه سي-------كرامت-----۸۶۹۱۱---------------۸۸------------------۶۵---------آزاد
۱۸.-نيما سكوتي علي بابالو-----------شاه اوغلان---۸۷۲۲۳--------------۹۱۵۱----------------۶۶--------آزاد
۱۹.-افشار زارعي دگرماندرق-----------مصطفي------۸۶۸۹۵--------------۶۵------------------۶۶---------آزاد
۲۰.-اميد اسديان سلطان آباد------------لطفعلي-----۸۷۱۸۰--------------۴۷۱۶---------------۶۶---------آزاد
۲۱.-محسن معزز تقي ديزج---------------علي-------۸۷۲۳۴--------------۱۰۵۴۸--------------۶۶---------آزاد
۲۲.-حسن اخوان--------------------------رشيد------۸۷۰۴۹---------------۶۰۵----------------۵۸---------آزاد
سهميه ايثارگري
۱.-رضا وثوقي -------------------------عبدالمحمد----۸۶۸۷۵---------------۳۸-----------------۴۶---------ايثارگري
۲.-عليرضا صديفي-----------------محمد رسول-----۸۶۹۴۳---------------۱۴۸----------------۵۸---------ايثارگري
۳.-الهام محمد پور----------------------ايرج----------۸۶۷۶۱---------------۱۴۵۰۱۸۸۰۷۹-------۶۸---------ايثارگري
پذيرفته شدگان بايستي با همراه داشتن اصل مدارك ارسالي خود در فرم ثبت نام از تاريخ ۱/۱۱/۹۱ لغايت ۳/۱۱/۹۱ از ساعت ۳۰/۸ الي ۱۴ به كانون وكلاي دادگستري اردبيل به نشاني:
اردبيل، مجتمع ادارت، شهرك كارشناسان، كانون وكلاي دادگستري اردبيل جهت ثبت نام مراجعه نمايند
مهلت اعتراض به نتايج ظرف۵روز از تاريخ اعلام نتايج (۱۹/۱۰/۹۱ )ميباشد
بالا
فهرست اصلي


 *English
Lawyer Search <  
Francias* 

 *كانون جهاني (IBA)
اتحاديه كانونها
 *مصوبات
 *مجمع عمومي
 * شوراي اجرائي
 *كميسيون‌انفورماتيك

كانونهاي وكلا
 *مركز
 *فارس
 *آذربايجان شرقي
 *آذربايجان غربي
 *اصفهان
 *مازندران
 *خراسان
 *گيلان
 *قزوين
 *كرمانشاه و ايلام
 *خوزستان
 *همدان
 *قم
 *كردستان
 *گلستان
 *اردبيل
 *مركزي
 *بوشهر
 *زنجان
 *لرستان
 *کرمان


امور وكلا و كارآموزان  *فهرست اسامي
 *مصوبات كانون
 *كميسيون حقوقي
 *كارآموزي و اختبار
 *آزمون وكالت
 *نظرات وكلا

طرح‌ها و لوايح وكالت
 *كتابخانه
 *مقالات حقوقي
 *مجله حقوقي
 *نشريه داخلي

منابع حقوقي
 *بانك قوانين
 *آراء قضائي
 *نظرات مشورتي
 *لوايح و اوراق
 *مراجع رسيدگي
 *پرسش و پاسخ

سايتهاي‌اطلاع‌رساني
 *حقوقي و داخلي
 *حقوقي خارجي
  لطفا برای مشاهده بهتر تارنما قلم فارسی موجود را دریافت کنید.  كاوش پيشرفته
All Rights Reserved.
© 2003 Iranian Bar Associations Union
No. 3, Zagros St., Argentina Sq., Tehran, Iran
Phone: +98 21 8887167-9     Fax: +98 21 8771340    
Site was technically designed & developed by Nima Norouzi